Sınırlarım ve Ben: Kendim Olmanın Sorumluluğunu Almak

1. ATÖLYE: Sınırlarım ve Ben: Kendim Olmanın Sorumluluğunu Almak

Eğitimci: Uzm.Klnk.Psk.Gülşah Akçay Civriz
Süre:
İçerik: Sınır farkındalığı, sınır nedir, ne değildir? Hasar görmüş sağlıksız sınırları ve sağlıklı sınırları nasıl anlayabiliriz? Sağlıklı sınır oluşturmanın ilkeleri nedir? Zor kişiliklerle ilişkide sağlıklı sınırlar oluşturmak için nelere dikkat etmeli? Üç bölümden oluşan bu Atölye diğer atölyeler için bir temel oluşturmaktadır. Eğer sınırlarla ilgili güçlü sorunlar yaşıyorsanız öncelikle 1. Atölyeyi izleyip ardından seçtiğiniz diğer Atölye ile devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

“SINIRLARDA DÖNÜŞÜM ATÖLYELERİ” NEDİR, SİZE NE SAĞLAR?

• Kişinin kendisiyle ve diğerleriyle olan ilişkisini belirleyen unsur sınırlarıdır.
• Kendisiyle barışık ve diğer insanlarla sağlıklı ilişkiler kuran bireyler sağlıklı sınırları sayesinde bunu kolaylıkla sağlarlar.
• Sahip olduğunuz değerler, olumlu kişilik özellikleriniz, insanlar için taşıdığınız iyi niyet ve sorunları çözmek için harcadığınız enerji sınırlarınızda sorunlar olduğu rece ilişkilerinizde aradığınız huzuru bulmanız için yeterli olmaz.
• Bencillik ve aşırı vericilik uçlarına savrulmadan aile, iş ve sosyal hayat ilişkilerinde kendiniz olabilmek ve kendiniz kalabilmek için sağlıklı sınırlara sahip olmak bir önkoşuldur.
• Sınırlarınız sizi koruyan akıllı bir filtredir. Sınırlarınız ne kadar sağlıysa kendinizle ve diğerleriyle ilişkileriniz o kadar sağlıklıdır.
• Altı oturumdan oluşan Sınırlarda Dönüşüm Atölyesi ilişkilerinde köklü değişim isteyen herkes için mükemmel bir fırsat!
• İsterseniz tüm oturumları alabilir isterseniz ilginizi çeken atölyeyi seçebilirsiniz.

Önemli Not! Satın aldığınız eğitimin izlenme süresi 10 gündür.

Eğitim Müfredatı