Psk.&Psikodramatist Fatma Zehra Keskin ile Yetikinler için Psikolojik Destek ProgramıDestek

Bireysel psikoterapi, bireylerin yaşadığı duygusal, zihinsel ve davranışsal sorunları ele alarak kişisel gelişimlerini destekler. Bu terapi türü, bireylerin iç dünyalarını anlamalarına, duygularını ifade etmelerine ve sorunlarıyla başa çıkmalarına yardımcı olur. Ayrıca, bireysel psikoterapi, bireylerin özsaygılarını arttırır, ilişkilerinde daha sağlıklı ve tatmin edici etkileşimler kurmalarına yardımcı olur ve genel yaşam kalitelerini artırır.

Psikoterapi ihtiyacı karşılanmadığında, sorunlar genellikle daha derinleşebilir ve iyileştirilmesi daha zor hale gelebilir. Geç başlanan psikoterapi, kişinin duygusal, zihinsel ve davranışsal sağlığını olumsuz yönde etkileyen sorunların uzun süre devam etmesine ve yaşam kalitesini düşürmesine neden olabilir. Ayrıca, geç başlanan terapi, sorunların daha karmaşık hale gelmesine ve tedavi sürecinin daha uzun sürmesine yol açabilir. Bu nedenle, sorunlar ortaya çıktığında erken müdahale edilmesi ve psikoterapiye başlanması önemlidir.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları   farklı bir kültüre uyum sağlama zorlukları, ayrılık kaygısı, kimlik karmaşası,kişisel hassasiyetler vb. birçok durum nedeniyle  psikolojik  desteğe ihtiyaçları olabilmektedir.  Ayrıca, gündelik hayatta yaşadıkları stres, izolasyon, ayrımcılık gibi konular da psikoterapi ihtiyacını artırabilir. Bu nedenle, yurt dışında yaşayan Türk toplumu için psikoterapiye erişim ve bu hizmeti kullanma konusunda desteklenmesini sağlamak amacıyla sizlere bu hizmeti sunuyoruz.