İnsana Değer Psikoloji - Gülşah AKÇAY CİVRİZ “Onam Formu

Kurumumuz profesyonel olarak psikolojik danışma, terapi ve eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için psikologların görüşme uyguladıkları bir merkezdir. Kurumumuza başvuran tüm bireyler öncelikle uzman psikologlarımız tarafından sorunun tespit edilmesi ve değerlendirilmesi için ilk görüşmeye alınırlar. Bu görüşmenin sonucunda kurumumuzdaki danışma/terapi/eğitim sürecinin size ve sorununuza uygunluğuna birlikte karar verilecek, uygun olması halinde randevu programı belirlenecektir.

Görüşmelerin en verimli şekilde devamı ve öncelikle sizin sonra da kurumumuzun ortak haklarını korumak için bazı kurallara uymak gereklidir. Lütfen aşağıdaki kuralları okuyun. Okuduklarınızın altındaki kutuyu işaretleyerek metnin altına onayladığınıza dair en alttaki maddeyi işaretleyiniz. Bu kuralları onaylamamanız durumunda uzmanımızın danışmanlık sürecinizi üstlenmeme hakkı vardır, bu durumda ilk seans ücretiniz iade edilmez.

1. Kurumumuzda bireysel danışma ücretleri 80 Euro + KDV'dir. Görüşme ücretleri online seanslar için görüşme
saatinden önce ödenmiş olmalıdır. Seans ücretlerinde belli aralıklarla değişiklik yapılabilmektedir.

OKUDUM, ANLADIM.

2. Görüşmelerin süresi 50 dakika ile sınırlıdır. Görüşmelerin vaktinde başlayıp bitmesi önem teşkil etmektedir. Bu sebeple şayet sizden kaynaklanan bir sorun ile görüşmelere geç gelirseniz, o günkü görüşmeniz seansa katıldığınız andan size ayrılan süreye kadar sürecek, telafi yapılmayacaktır. Geç kalma önceki seansta oluşan özel bir durum sebebiyle oluşursa psikoloğunuz bu gecikmeyi telafi etmekle yükümlüdür.

OKUDUM, ANLADIM.

3. Randevunuza katılamayacağınız durumlarda kurumumuza bir gün öncesi saat 17.00 a kadar haber vermeniz önemlidir. Pazartesi günü seansınızı ise önceki cumartesi günü saat 17.00 a kadar iptal edebilirsiniz.

OKUDUM, ANLADIM.

4. Size verilen randevu tarihini teyit etmek için her seanstan bir gün önce merkezimiz tarafından aranırsınız, bu görüşmede seansa katılacağınızı onayladığınız halde, seansa katılmadığınız ( ani oluşmuş sağlık problemleri ve trafik kazası vb .durumlar dışında herhangi bir sebeple ) durumunda seans ücretinizin % 50 si bir sonraki seansa eklenecektir.

OKUDUM, ANLADIM.

5. Randevu tarihinizden bir gün önce yapılan teyit amaçlı aramaya/mesaja yanıt vermemeniz durumunda daha önce verilen randevu iptal edilmiş kabul edilir.

OKUDUM, ANLADIM.

6. Randevular için kullanılan telefon numarasından seans randevu planlaması dışında görüşme/bilgi alış-verişi/yorum/değerlendirme talep etmemenizi beklemekteyiz. Ayrıca, randevunuz için saat 9:00-18:00 arası iletişim kurmanızı rica ederiz.

OKUDUM, ANLADIM.

7. Seansların verimli geçmesi amacıyla görüşmelerde cep telefonunuzun sesinin kapalı tutulması gereklidir. Bunun dışında online görüşme için seanstan 10 dakika önce zoom programını cihazınıza yüklemiş ve bağlantı kurmaya hazır olmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca seansın bölünmemesi için cihazınızı şarj etmiş, güçlü bir internet bağlantısı sağlamış ve gerektiğinde kullanmak için kulaklığınızı yanınızda hazır olarak bulundurmanız önemlidir.

OKUDUM, ANLADIM.

8. Görüşmelerde psikoloğunuzun, terapinin verimliliğinin artması için verdiği ödevlerin yapılmaması ve seansların süreçte kopukluğa neden olacak şekilde tarafınızdan üst üste iptal edilmesi durumunda psikoloğunuz süreci sonlandırma hakkına sahiptir.

OKUDUM, ANLADIM.

9. Kurumumuzdan hizmet alan kişiler kullanılacak olan yöntem ve teknikler, tekniklerin yararları ve riskleri konusunda mutlaka bilgilendirilir ve onayları alınır. *

OKUDUM, ANLADIM.

10. Görüşmelerden istenen verimin alınamaması durumunda danışan kişinin çıkar ve ihtiyaçları ön planda tutulmak suretiyle başka bir terapiste veya kuruma yönlendirme yapılabilir.

OKUDUM, ANLADIM.

11. Psikoterapi seanslarında tedaviniz için gerekli olan tüm bilgileri uygun zamanda ve tam olarak vermeniz beklenmektedir. Eksik ya da yanlış verilen bilgi nedeniyle danışmanlık sürecinize yansıyacak olumsuz sonuçlardan uzmanımız sorumlu değildir.

OKUDUM, ANLADIM.

12. Tutulan tüm kayıt ve raporların, yapılan tüm görüşmelerin gizliliği kurumumuz tarafından taahhüt edilmektedir. Görüşme, kayıt ve raporların gizliliği ancak aşağıda belirtilen koşullarda ihlal edilebilir:

Kişinin kendisi veya vasisi izin veriyorsa
Kişinin açık ve yüksek intihar riski varsa
Kişi başkalarına karşı saldırgan planlar belirtiyor ise
Kişin ölümcül bulaşıcı bir hastalığı var ve bilgiyi bulaştırabileceği kişiler ile paylaşmayı reddediyor ise
Kişi bir çocuk ise ve istismar ediliyor ise
Kişi bir çocuğu istismar ediyor ise
Kişi bir yaşlıyı taciz veya istismar ediyor ise
Mahkeme veya yasal merciler bilgi talep ediyor ise.

OKUDUM, ANLADIM.

13. Gizliliğin ifşa edilmesi gereken durumlarda özel bilgiler sadece gerekli mercilere ve gerekli düzeyde belli kısıtlamalar getirilerek paylaşılacaktır.

OKUDUM, ANLADIM.

14. Olumsuz duyguların kaynağını keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman , acı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur ancak bu süreçte yaşadığınız zorluklardan terapistinizi bilgilendirmeniz önemlidir. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir.

OKUDUM, ANLADIM.

Yukarıdaki maddeleri okudum, anladım ve onaylıyorum.

OKUDUM, ANLADIM.